Gazapizm ‘Dönmek İçin Eve’ albümünü tanıttı: Daha öncekilerde evimin önünü süpürüyordum; bu albümde içe döndüm

Gazapizm, ‘Dönmek İçin Eve’ albümünün lansmanında, “Daha öncekilerde kendi evimin önünü süpürüyordum. Fakat bu albümde dönük bir süreç var” dedi.

Gazapizm, yeni albümü ‘Dönmek İçin Eve’ ile bir kez daha hayranlarıyla buluştu. Albümün lansmanında konuşan Anıl Murat Acar, şunları söyledi:

“5’inci albüm, birlikte uzun bir yolculuk kat ediyoruz, ancak bu sefer biraz farklı. Aslında 14 yaşında evden bir sebeple, müzik yapma aşkıyla yola çıkmış bir çocuğun 21 sene sonra çıktığı yere ve geldiği noktayı sorguladığı bir albümle karşı karşıyayız. Keza daha öncekiler daha toplumcu, gerçekçi bir dille yazılmış şarkılar, yapılmış albümlerdi. Daha çok kapımın önünü ya da mahallemi ya da yan sokağımı süpürmek üzere de yaptığım şarkılardı. Fakat bu albüm ve bu albümü yapmadan önceki süreçte yaşadığım içe dönük bir süreç var ve bu ev nedir, insan nedir, evrim nedir, toplum nedir, ben kimim, nereye gidiyorum, aile nedir gibi şeyleri bolca sorduğum, bolca sorguladığım, çoğuna cevap bulamadığım aramaya da çok niyetli olmadığım bir albüm yaptım arkadaşlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x